Szukaj, porównaj i rezerwuj!
Wynajęcie samochodu w m. Warszawa za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Warszawa po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!
Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Warszawa.
Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Warszawa. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.
Podczas drugiej wojny światowej Warszawa została doszczętnie zniszczona. Dzisiaj co prawda nie można tego dojrzeć, ponieważ miasto zostało pięknie odrestaurowane. Wszystko dzięki przedwojennym zdjęciom, obrazom oraz pocztówką. Użyto ich jako wzór i wykorzystano do odbudowy miasta. Nawet część murów miasta (które był już zniszczone przed wojną) zostały odbudowane. Dlatego pomimo faktu, że Warszawa wydaje się być stary miastem, w rzeczywistości nie jest. Poza odrestaurowanym zabytkami można znaleźć tutaj również ślady epoki sowieckiej. Najbardziej przyciągającym wzrok miejscem jest 231 metrowy Pałac Kultury. Wieżowiec jest podarunkiem dla Polski od Stalina, dlatego ma typowy dla niego styl. Wszystkie pozostałości, jakie dyktator po sobie zostawił, zostały usunięte, po tak zwanej destalinizacji. Mimo wszystko na trzydziestym piętrze można podziwiać przepiękny widok na stolicę.
Prawdziwym sercem miasta jest (Stare Miasto). Rynek jest głównym placem starówki - gdzie co ciekawe - nie stoi ani jeden stragan. Zamiast tego mamy wiele przyjemnych restauracji oraz tarasów. Pośrodku placu stoi posąg Warszawskiej Syrenki. Według legendy mieszkały na wyspie i powiedziała członkowi szlachty Bolesławowi, aby zbudował miasto nad rzeką. Niedaleko placu stoi również Zamek Królewski. Budowla również została doszczętnie zniszczona w trakcie wojny, ale odrestaurowano ją pomiędzy rokiem 1971 i 1984. Zamek co prawda przypomina teraz bardziej oryginał z osiemnastego wieku niż zabytek, który przetrwał do czasów drugiej wojny światowej. Na szczęście wnętrze ocalało. Na początku wojny meble, gobeliny, porcelana były dobrze zabezbieczone.
Przed drugą wojną światową w mieście mieszkało wielu Żydów. Kiedy naziści podbili miasto, duża część miasta została odgrodzona i przeznaczona na getto. W roku 1943 odbył się wielkie powstanie w getcie żydowskim. Stłumienie powstania zajęło nazistom wiele czasu. Posąg Małego Powstańca do dziś przypomina krwawe czasy oraz wielką rolę, jaką dzieci odegrały w powstaniu. Po wojnie w roku 1948 został odkryty Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie. Wysoki na trzy metry monument do dziś stoi na terenie byłego getta. Do dziś przypomina nam krwawe czasy wojny.
W roku 1944 w Warszawie doszło do dużo większego powstania, tym razem przez polskich żołnierzy. Polacy walczyli dzielnie przez 64 dni, ale powstanie ostatecznie stłumiono. W akcie zemsty naziści doszczętnie zniszczyli olbrzymią część Warszawy. Przynajmniej trzy czwarte miasta zostały doszczętnie zniszczone. Muzeum Powstania Warszawskiego przedstawia dokładnie działania dzielnych żołnierzy. W roku 1989 na placu Krasińskich postawiono Pomnik Powstania Warszawskiego. Przedstawia, jak polscy powstańcy doszli do wewnętrznego centrum Warszawy: przez kanały.
Najstarszy kościół w Warszawie to Katedra Świętego Jana. Pochodzi z piętnastego wieku, ale przez lata wiele razy ją odnawiano. Po wojnie kościół odbudowano w stylu gotyckim. Krzyże katedry podobno potrafi czynić cuda. Kościół Wizytek (albo Kościół Józefa) jest jednym z niewielu miejsc, które przetrwały drugą wojnę światową. Wewnątrz można znaleźć obrazy polskich artystów oraz pięknie ozdobiony pulpit w kształcie statku.
Na obrzeżach miasta stoi Pałac w Wilanowie zbudowany w siedemnastym wieku jaka letnia rezydencja Króla Jana III Sobieskiego. Wnętrze jest pełne splendoru i piękna, zwłaszcza hojnie wystrojona szkarłatna sala. Pałac mieści również Muzeum Plakatu z olbrzymią kolekcją obrazów. Pałac otacza olbrzymi i piękny park.
Światowej sławy kompozytor Fryderyk Chopin żył w Warszawie tylko do dwudziestego roku życia. Potem wyruszył do Paryża i nigdy nie wrócił do Polski. Został pochowany na cmentarzu Père Lachaise w Paryżu, ale jego serce przechowywane jest w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Tuż obok można znaleźć dom rodzinny Chopina oraz Muzeum Fryderyka Chopina. Muzeum mieści przedmioty, listy, kompozycje oraz zdjęcia z życia Chopina. Posąg kompozytora można ujrzeć w Parku Łazienkowskim. Park to prawdziwe zielone płuca miasta. Jak większość zabytków również i ten pomnik jest kopią oryginału z roku 1926. W czasie okupacji, muzyka Chopina była zakazana, a oryginalny posąg zburzony.
Park Kampinoski położony jest na północny zachód od stolicy. Jest to bagienny i torfowy teren z rzucającymi się w oko wydmami piaskowymi. Wszystkie ścieżki w parku są dobrze oznakowane.
Na północny zachód od miasta, około 200 kilometrów od Warszawy leży historyczne miasto Toruń. Otoczone murami, średniowieczne miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń jest również miejscem narodzin Mikołaja Kopernika, którego większość osób na świecie kojarzy jako Copernicus. Jego dom rodzinny jest teraz siedzibą muzeum znanego astronoma. Toruń jest również znany z wyjątkowego piernika o sekretnej recepturze. Do pieczenia nadal używane są średniowieczne piece.
W ostatnich latach, ruch uliczny Warszawy znacznie się powiększył. Dlatego znalezienie miejsca parkingowego może być dość trudne. Większość garaży parkingowych jest zazwyczaj pełnych. Jednym z najlepszych rozwiązaniem jest korzystanie z parkingów hotelowych w centrum miasta. Ponadto jest wiele punktów P+R gdzie możesz parkować swój samochód, a następnie wyruszyć do centrum Warszawy używając transportu publicznego.
Port lotniczy miasta jest nazwany Lotniskiem Chopina i można go znaleźć dziesięć kilometrów na zachód od miasta. Poza godzinami szczytu do lotniska łatwo się dostać wynajętym samochodem. Z centrum miasta podążaj drogą Zwirki i Wigury (droga numer 634), która prowadzi prosto na lotnisko.