Szukaj, porównaj i rezerwuj!
Wynajęcie samochodu w m. Helsinki za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Helsinki po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!
Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Helsinki.
Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Helsinki. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.
Przez dłuższy czas, Helsinki grały drugie skrzypce obok dawnej stolicy Finlandii, Turku. To zmieniło się, kiedy Rosjanie zaanektowali Finlandię w 1809 roku i uczynili Helsinki stolicą kraju trzy lata później. Przedtem, Finlandia należała do Imperium Szwecji. Szwedzki, jak i rosyjski wpływ jest nadal wyczuwalny w Helsinkach.
W 1808 roku większość Helsinek została zniszczona przez pożar. Drewniane domy były kompletnie zniszczone i musiało dojść do rekonstrukcji dużej części miasta. Urbe zostało rozbudowane w przestronnym neoklasycznym stylu i z tego też powodu przypomina nieco rosyjski Sankt Petersburg, położony 300 km od Helsinek. Niemiecki architekt Carl Ludwig Engel w szczególności odcisnął swoje piętno na wyglądzie miasta. To on zaprojektował Kauppatori (Rynek), który jest umiejscowiony bezpośrednio na wodzie, z majestatycznym Senaatinori (Plac Senatu) znajdującym się za nim.
Na placu Senatu znajdziecie symbol miasta: Tumiokirkko, Katedrę, dosłownie najważniejszy przykład projektów Engela. Wieżyczka z zieloną kopułą, otoczona przez cztery mniejsze kopuły, góruje nad białym kościołem w kształcie greckiego krzyża. Możecie dotrzeć do katedry, wspinając się po schodach, często uczęszczanych przez studentów w pogodne dni.
Innym znanym kościołem helsińskim jest Katedra Uspenski, wyraźny przykład budowli kościoła prawosławnego z jego kopułami w kształcie cebuli. Wewnątrz możecie podziwiać przepiękny ikonostas, czyli ścianę kompletnie wypełnioną ikonami.
Nowoczesny kościół Temppeliaukio to także atrakcja turystyczna. Na koniec lat 60-tych XX wieku, skalna ściana została wysadzona w powietrze w tutejszej dzielnicy Töölo (na zachód od centrum). Później została ona pokryta szkłem. Rezultat jest naprawdę wyjątkowy, gdyż surowe ściany skalne są nadal widoczne. Te ściany okazały się mieć niesamowite właściwości akustyczne. Z tego powodu odbywają się tu nie tylko msze, ale również koncerty.
W każdy dzień roboczy funkcjonuje rynek Kauppatori; latem całymi dniami, ale w pozostałe pory roku jedynie rankami. Tutaj możecie kupić praktycznie wszystko. Oczywiście świeże warzywa i owoce, a bliżej wybrzeża, także ryby. Jednocześnie sprzedawane są tutaj wyroby skórzane, buty Sami, skóra reniferów, futra, czapki, a także tzw. puukkos: noże w skórzanych futerałach z pięknie udekorowaną rączką z drewna lub kości. Na zachód od Rynku znajdziecie luksusowe ulice zakupowe, w tym np. olbrzymią galerię handlową Stockmann.
Finlandia jest znana ze swojego dizajnu. W 2012 Helsinki zostały wybrane Światową Stolicą Dizajnu. Miasto posiada prawdziwą Dzielnicę Dizajnu. Wzdłuż Esplanady, serca dzielnicy, znajdziecie sklepy takich znanych marek jak iittala (szkło i sprzęt kuchenny), Marimekko (moda), Artek (meble Alvara Aalto) oraz IVANAhelsinki(moda). Oczywiście jest tu także mnóstwo modnych kawiarni i restauracji, a także muzeum sztuki użytkowej, Designmuseo.
Jeśli interesujecie się architekturą koniecznie musicie wybrać się na spacer po dzielnicach okalających centrum. Dla przykładu wschodnie Kruununhaka oraz Katajanokka z wieloma budynkami Jugendstil, a także południowy dystrykt willowy Eira. Załóżcie dobre buty do chodzenia, gdyż te strefy mają wiele stromych alejek.
Helsinki posiadają wiele ciekawych muzeów. W Muzeum Narodowym możecie nauczyć się wszystkiego o historii Finlandii. Interaktywny charakter obiektu sprawia, że wizyta jest również atrakcją dla najmłodszych. Kiasma nie tylko prezentuje sztukę nowoczesną, ale także można tu zobaczyć występy teatralne i muzyczne oraz zmieniające się prezentacje multimedialne. Możecie podziwiać starszą sztukę w Ateneumin taidemuseo, które nie tylko udostępnia dzieła fińskich artystów, ale także obcokrajowców, w tym Van Gogh'a, Gauguin, Munch'a i Rodin'a.
Jak wiele innych miast, Helsinki również przekształciły jeszcze do niedawna biedniejsze dzielnice w przyjemne okolice z opcjami rozrywki. W Kallio znajdziecie fajne bary, restauracje oraz kluby nocne. Ponadto, natkniecie się na wiele miejsc w centrum; niektóre z nich z tematem przewodnim np. Arktyczny bar lodowy oraz Bar Sauna.
Finlandia jest krajem jezior i ten typowy krajobraz fiński jest widoczny niemal zaraz po opuszczeniu granic Helsinek: setki jezior i wysp, a także wielkie lasy. Niektóre wyspy zostały przejęte przez ekskluzywne restauracje, ale inne są wykorzystywane przez Finów do relaksu. Udają się tam, aby nacieszyć się słońcem, wodą lub urządzić piknik.
Na jednej z wysp znajduje się twierdza Suomenlinna, jedna z największych morskich fortec, a zarazem element światowego dziedzidztwa. Stare fińskie budynki tworzą Muzeum na wolnym powietrzu na wyspie Seurasaari. Sauny znajdziecie wszędzie w Finlandii, ale te najpiękniejsze obecne są na wyspie Vasikkasaari, do której dostaniecie się promem z Helsinek w ok. 15 minut. Wasze doświadczenie z sauną będzie pełne, jeżeli zakończycie wieczór fińską kolacją przy ognisku.
Historyczne miasto Porvoo znajduje się 50 km na północny wschód od Helisnek. Mimo że drewnianych domów nie zobaczymy w stolicy, jest ich nadal mnóstwo w Porvoo Średniowieczne centrum z domami wymalowanymi w kolorze ochry lub brunatnoczerwonym jest zachowane w doskonałym stanie. Stare, drewniane magazyny na wybrzeżu zostały aktualnie przekształcone w sklepy, galerie, kawiarnie oraz restauracje.
Bliżej Helsinek, jedynie trochę na północ od dworca, leży teren rekreacyjny Töölönlahti>/em>. Możecie tu np. wypożyczyć łódź, rower wodny, a w zimie narty do uprawiania cross-country oraz rakiety śnieżne.
Warto udać się na wycieczkę łodzią z Helsinek do Tallinna, stolicy Estonii. Bilety last-minute na nocny prom są zwykle tanie, a jednocześnie oszczędzacie na noclegu w hotelu. Ogółem, zakwaterowanie w Helsinkach jest względnie drogie. Istnieją, jednak, opcje dla podróżujących z ograniczonym budżetem, szczególnie latem, kiedy akademiki przekształcają się w hostele. Jeżeli planujecie odwiedzić Helsinki właśnie w ciepłe miesiące, zalecamy dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.
Centrum Helsinek to strefa bez samochodów. Ponadto, wiele ulic jest jednokierunkowych. Może to komplikować orientację w terenie. Poza tym jazda szerokimi drogami Helsinek jest łatwa. Znalezienie miejsca postojowego może być natomiast wyzwaniem. Centrum miasta jest podzielone na trzy strefy parkowania. We wszystkich strefach musicie opłacić parkowanie między poniedziałkiem a piątkiem; w strefie 1 (obszar ze sklepami) także w soboty. Zalecamy parkowanie wynajętego auta w jednym z krytych parkingów w centrum miasta (dla przykładu w dużym parkingu znajdującym się pod centrum handlowym Stockmann). Elektroniczny system pomaga zorientować się w ilości wolnych miejsc postojowych.
Lotnisko znajduje się 18 km na północ od fińskiej stolicy. Możecie łatwo dotrzeć do Lotniska Helsinki-Vantaa Airport wynajętym autem jadąc obwodnicą III (Kehä III). Do portu lotniczego można również dojechać drogą 45 do/z Tuusula.